تبلیغات
کامپیوتر - دانلود - ترفند - آموزش...دنیایی متفاوت... - مطالب آبان 1386

کامپیوتر - دانلود - ترفند - آموزش...دنیایی متفاوت...

ترفندهای جستجو در گوگل (قسمت چهارم)

      

دستورات و المان‌های خاص:
علاوه بر
OR و AND و جستجو‌های عبارتی، Google دستورهای خاص زیادی را برای محدود نمودن جستجوی شما فراهم نموده است.
همانند همه موتورهای جستجوی
Full Text، در گوگل به جای اینکه صفحات وب تنها بر اساس عنوان و توضیحات انها ایندکس شوند، صفحات وب کلا ایندکس می‌گردند. دستورهای خاص به کاربران گوگل اجازه می‌دهند که جاهای معینی از صفحات وب را برای اطلاعات به خصوصی، جستجو
نمایند، و این اجازه را به کاربران گوگل می‌دهند که بتوانند جاهای معینی از صفحات وب را برای اطلاعات به خصوصی، جستجو نمایند (که آن‌ها اپراتورهای پیشرفته نیز نامیده می‌شوند). این ویژگی (دستورات و المانهای خاص) خیلی چاره‌ساز است مخصوصا زمانی که شما با بیش از 8 بیلیون صفحه وب مواجهید و می‌خواهید دامنه جستجوی خود را محدودتر نمایید!

TinyPic image


ادامه مطلب

        

مخفی کردن پوشه و فایل بدون نیاز به برنامه

          

www.solomon85.mihanblog.com

 شاید شما نیز كامپیوتری در اختیار دارید كه به  صورت عمومی از آن استفاده می شود ، مثل كامپیوترهایی كه در یك اداره یا كامپیوتری كه به یك شبكه متصل است و یا یك كامپیوتر در خانه در اختیار دارید كه همگی اهل خانواده از آن استفاده می كنند .
در چنین شرایطی احتمالا برای شما نیز پیش آمده كه قصد داشته باشید ، تا فایل یا فولدر به خصوصی را از دید دیگران مخفی سازید .حال چه می كنید ؟
استفاده از قابلیت مخفی كردن فایلها در ویندوز نیز در چنین مواقعی كار ساز نیست … چون تقریبا همه افراد یاد گرفته اند كه چگونه فایلهای مخفی ویندوز را به نمایش در آورند !
پس چه باید كرد ؟ از یك نرم افزار جداگانه برای این كار استفاده كرد ؟
دست نگه دارید ، ما پیشنهاد دیگری داریم …
با استفاده از این ترفند فایلها و فولدرهای خود را بدون نیاز به هیچ گونه نرم افزاری مخفی كنید ، پس از انجام این ترفند خواهید دید كه حتی اگر قابلیت نمایش فایلهای مخفی ویندوز را نیز فعال كنید ، فایل یا فولدر شما نمایش داده نخواهد شد !


ادامه مطلبهمه پیوندها